Grüngasse 50, 5751 Maishofen +43 664 134 40 62 office@bikeinfection.at

 

 

 

 

 

 

 

 

Rennergebnisse 2022

 

Junior Bike Cup / Salzburg Ring / 31.07.2022
   
Name Kategorie Rang
Müller Johanna U9w 4.
Eder Benjamin U9m 5.
Voithofer Emilia U11w 4.
Müller Valentin U11m 5.
Eder Florian U13m 1.
Voithofer Fabio U13m 2.
Eder Sophie U15w 1.
Eder Moritz U15m 2.
     
Downhill Kids Race Leogang / 30.07.2022
   
Name Kategorie Rang
Staals Mia U7w 1.
Mulaibisevic Tarik U9m 30.
Gratz Max U9m 32.
Olbort Stefan U9m 37.
Müller Valentin U11m 2.
Gappmeier Michi U11m 19.
Preimess David U11m 36.
Gappmeier Anna U13w 5.
     
V-Pace Kids Cup / St.Kassian / 23.07.2022
   
Name Kategorie Rang
Michi Gappmeier U11m 7.
     
Eldorado Kids Cup / Neubeuern / 23.07.2022
   
Name Kategorie Rang
Eder Moritz U15m 3.
Eder Sophie U15w 3.
Eder Florian U13m 17.
Fokrota Beatrise U13w 5.
     
Scott Junior Trophy Bad Goisern / 17.07.2022
   
Name Kategorie Rang
Eder Moritz U15m DNF
Eder Sophie U15w 4.
Eder Florian U13m 11.
     
Eldorado Kids Cup / Inzell / 26.06.2022
   
Name Kategorie Rang 
Müller Valentin U11m 10,
Eder Florian U13m 19.
Fokrota Beatrise U13w 6.
     
Youngster Cup Graz/Stattegg / XCO / 18.06.2022
   
Name Kategorie Rang
Müller Johanna U9w 7.
Müller Valentin U11m 3.
Eder Florian U13m 17.
Eder Sophie U15w 11.
Youngster Cup Graz/Stattegg / Eliminator / 16.06.2022
   
Name Kategorie Rang
Eder Florian U13m 18.
Eder Sophie U15w 8.
Eldorado Kids Cup / Bad Häring / 19.06.2022
   
Name Kategorie Rang
Pirchner David U9m 9.
Eder Benjamin U9m 18.
Fokrota Beatrise U13w 7.
Eder Moritz U15m 4.
Pumptrack-Rennen / Mittersill / 14.05.2022
   
Name Kategorie Rang
Staals Mia U7w 1.
Staals Lara U7w 2.
Schernthaner Vincent U7m 5.
Koller Felix U9m 7.
Hasenauer Clemens U9m 8.
Gappmeier Michael U11m 3.
Koller Philip U11m 6.
Hasenauer Johannes U13m 8.
Gappmeier Anna U13w 3.
Eldorado Kids Cup & AYC / Scheffau /  14.05.22
   
Name Kategorie Rang
Pirchner Leonie U5w 2.
Pirchner David U9m 13.
Müller Johanna U9w 6.
Fokrota Beatrise U13w 3.
Eder Florian U13m 18.
Eder Moritz U15m DNF
Eldorado Kids Cup / Angerberg / 07.05.2022
   
Name Kategorie Rang     
Müller Johanna U9w 7.
Müller Valentin U11m 10.
Preimess David U11m 25.
Fokrata Beatrise U13w 6.
Eder Florian U13m 9.
Eder Sophie U15w 6.
Bauböck Emelie U15w 7.
Eder Moritz U15m 2.
Youngsters Cup / Haiming / 30.04.2022
   
Name Kategorie Rang      
Müller Valentin U11m 7.
Eder Florian U13m 18.
Eder Moritz Z15m 24.

COVID-19 PRÄVENTIONSKONZEPT

covid 19

ZUM COVID-19 PRÄVENTIONSKONZEPT

MITGLIEDSCHAFT 2022

mitgliedschaft 2022 750x500

 

weiterlesen

WARTELISTE IST GEÖFFNET

schnuppern 750x500

Infos zur Warteliste 2022
We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.